Protokoły mędrców marksizmu, czyli profesor Guz – post scriptum

Podczas pobieżnego riserczu przy okazji wczorajszej notki o księdzu profesorze Guzie, natrafiłem na interesujący wpis o tym, jak ten szanowany naukowiec posługuje się cytatami. Notka nosi tytuł Tadeusz Guz zmyśla cytaty i dotyczy wystąpienia na konferencji Manipulacja – kłamstwo zorganizowane. Trochę śmieszne, prawda?

A za chwilę zrobi się jeszcze zabawniej, gdy wysłuchamy wspomnień profesora Guza dotyczących innej konferencji.

Ludzie zgłaszali się i mówili: “Ale przecież Hegel nigdy tego nie napisał, Luter nigdy tego nie napisał, Marks nigdy tak nie myślał!”

Na jednej z konferencji cytowałem Marksa, jego wczesne dzieła i zgłasza się taki profesor z Białorusi, z Mińska i mówi: “Księże profesorze, mówisz nieprawdę, Marks nigdy tego nie napisał”. A ja mówię: “Proszę bardzo, panie profesorze”, bo miałem rozłożone te pisma na biurku i mówię: “Proszę przyjść tutej”. Przyszedł. Dałem mu wczesne pisma Marksa do tego, żeby przeczytał. On czyta. Dosłownie tak samo, jak ja je zacytowałem. I pytam się: “Czy pan wierzy, że Marks napisał te słowa?” -“Nie wierzę”. Przed wszystkimi przeczytał, wszyscy słyszeli, a on powiedział: “Nie wierzę”.

A dlaczego?!

Ja zrozumiałem tego człowieka dlaczego on nie wierzył, nawet mając tekst Marksa przed oczyma.

Dlatego, że proszę państwa, mnóstwo tekstów, tych o których mówimy, są właściwie do dzisiej poukrywane. Nie podaje się ich do publicznej wiadomości. Na uniwersytetach się ich nie analizuje, dlaczego?! BO ONE SĄ ABSURDEM!!! One ukazują jak prymitywną jest taka ideologia. I dlatego najlepiej ją ukryć. I stworzyć namiastkę tego, że mamy z jakąś wielką myślą do czynienia.

Ukryte cytaty z Marksa, teraz wszystkie elementy puzzli pasują do siebie, mam nadzieję że profesor w kolejnych prelekcjach ujawni niewygodną prawdę kto za tym wszystkim stoi. Mądremu dość, jak mawiał klasyk.

Zapraszam na ćwitera i fejsa.

Advertisements

One thought on “Protokoły mędrców marksizmu, czyli profesor Guz – post scriptum

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s