Jasie i Małgosie

Organizacje pro-life rozdają w zamian za nieobowiązkowe darowizny modele 10-tygodniowego płodu. Model ten nazywają “Jasiem”.

Bez tytułu

Zastanawialiśmy się dlaczego są tylko “Jasie”, nie ma “Małgoś”.

I chyba już wiem. Profesor Chazan, Kaja Godek i inni ludzie o bardzo wrażliwym sumieniu chcą zrezygnować z wszystkich trzech wyjątków w polskim prawie dopuszczających legalną aborcję.

O ile więc “małym Jasiem” można epatować, mówiąc że być może wyrośnie z niego ktoś równie mądry i dobry jak profesor Chazan, to w przypadku “małej Małgosi” można byłoby odbić argument:

to jest Małgosia, teraz zostanie urodzona wbrew woli matki, ale po zgwałceniu w wieku 13 lat umrze, bo zgodnie z prawem nie będzie można usunąć ciąży zagrażającej jej życiu.

Ćwiterfejs!

Advertisements

One thought on “Jasie i Małgosie

  1. W tym układzie sił w parlamencie nie ma większych szans na zaostrzenie i tak restrykcyjnej ustawy aborcyjnej, ale pytanie otwarte co w przyszłym. Jeżeli obecny Sejm nie odrzuci tego projektu w pierwszym czytaniu, to sprawą zajmie się ten kolejny wyłoniony jesienią (projekty obywatelskie przechodzą na następną kadencje). Tyle że nawet jak to odrzucą w I czytaniu, to i tak niewykluczone, że w następnym roku znowu będą zbierać podpisy (kler parafialny jak zwykle pomoże). Czy większość parlamentarna, którą może stanowić PiS z ruchem Kukiza, się ugnie? Niewykluczone, wszak kolejne większe wybory zaplanowane są dopiero na jesień 2018 (samorządowe), więc o centrowy elektorat nie trzeba aż się tak martwić (a można zadowolić ten żelazny). Zresztą wcale nie musi być przeforsowany całkowity zakaz aborcji. Mogą zadowolić się likwidacją przypadku aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu (przesłanka eugeniczna jak ją nazywają). To obecnie (wg sprawozdań rządowych) przeważająca większość legalnych aborcji.

    Mojego komentarza nie należy odczytywać jako pochwały Platformy, która ustawy aborcyjnej co prawda nie zliberalizuje, ale jej i nie zaostrzy. Raczej jestem wkurzony, że wszelkie projekty obywatelskie ostatnio wychodzą z prawicy, a nie ze strony (nazwijmy ją umownie) lewicowo-liberalnej. Nie ma się więc czemu dziwić, że wygrywa Duda i PiS, skoro ostatnie lata się przespało.

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s