Wolność słowa

To, że PiS maszeruje w obronie demokracji i wolności słowa już “na oko” (ulubiona metoda badawcza niezależnych dziennikarzy) wydawało mi się komiczne.

Po obejrzeniu wiadomości w TV Arte wszystko ułożyło mi się w spójną narrację, niczym z felietonu redaktora Pereiry.

Czerwiec 2014

Padają Doniosłe Słowa Prezesa

jak turcja

Grudzień 2014 w Turcji

wobawie

Grudzień 2014 w Polsce

Prezes i Młodzi Ludzie Zatroskani o Wolność Słowa

terroryzuje

Grudzień 2014 w Turcji

Polskie media o tym nie donoszą, bo są ważniejsze rzeczy. Jak np. marsz w obronie wolności mediów. W Polsce.

detained

Nizszaforma ćwituje, jest też obecna na fejsie

Advertisements

7 thoughts on “Wolność słowa

 1. Jak nie Budapeszt, to Ankara. Szczerbatkowi Warszawa już nie wystarcza?
  A tak na serio, to facet jest kompletnie odspawany od rzeczywistości.Bez prawa jazdy, bez rodziny, bez konta w banku (chyba, że to się zmieniło), to co on może wiedzieć o normalnym życiu. Od lat na garnuszku państwa, ech.

  Liked by 1 person

 2. taką Ankarę to tu robi od dłuższego czasu rząd PO: 20 czerwca 2014 r. – wtargnięcie ABW do siedziby Wprost; 21 listopada 2014 r. – aresztowanie 2 dziennikarzy opozycyjnych mediów podczas sprawowania funkcji służbowych. w tej drugiej sprawie pomogli Reporters without Borders http://en.rsf.org/poland.html

  nie do pomyślenia w normalnym demokratycznym państwie, a jakie larum by się podniosło, gdyby w tym czasie premierem byłby J. Kaczyński ;] tymczasem usłużne media przechodzą nad tymi wydarzeniami do porządku dziennego. a niektórzy blogerzy jak widać ślepo powielają publicystyczne klisze GW.

  Like

  • Ale dziennikarze nie wdzierali się do siedziby PKW, prawda? I przepraszam, ale nazywanie tych państwa dziennikarzami jest nadużyciem. Poza tym, kłopoty z ABW zaczęły się za rządu PISu. Jakoś przed ich rządami nie mordowali ludzi w mieszkaniach (tak, mam na myśli Blidę i uważam, że to było morderstwo, bo tylko mordercy zacierają ślady).

   Liked by 1 person

 3. Przykre, ale od 2007 roku jednym zatarła się pamięć, a drudzy byli wtedy jeszcze za młodzi, by teraz z dystansem słuchać słów Prezesa. Ten powszechny zryw przeciwko PiSowi, jaki wtedy miał miejsce, po prostu już dawno opadł, a teraz zaciera się w nas pamięć po nim.

  Liked by 2 people

  • a coż takiego się działo przez 1.5 roku rządów PiS? obniżono podatki, zlikwidowano WSI, rozpoczęto reformy w wielu dziedzinach, np. MON, energetyka. Bardziej przykre, że u większości obywateli pamięć zacierana jest na bieżąco przez prorządowe media. Jakie konsekwencje zostały wyciągnięte z kolejnych afer PO: hazardowej, informatycznej, podsłuchowej – żeby wymienić pierwsze z brzegu? rząd PO wykonuje jawnie antypaństwowe ruchy – blokuje budowę gazoportu w Świnoujściu, Via Carpatia i wydobycie łupków, doprowadza do upadłości potężne państwowe przedsiębiorstwa (stocznia, kopalnie), obsadza najwyższe stanowiska niekompetentnymi parweniuszami pokroju Ewy Kopacz. mogłabym jeszcze długo wymieniać, ale po co? i tak sekundę po przeczytaniu tego wpisu wszystko zostanie wymazane z Waszej pamięci i nawet nikt nie sprawdzi w necie co takiego aktualnie dzieje się ww. kwestiach (i nie zastanowi się co powinno się dziać, gdyby to był praworządny kraj)…

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s