O tym jak Polaczek wzruszył się losem prześladowanych i jak zaraz mu przeszło

To wstrząsające, gdy ludzie są prześladowani za to kim są, albo za to w co wierzą (o ile ich wierzenia nie krzywdzą innych). Były minister transportu w rządzie PiS, pan Jerzy Polaczek, wzruszył się głęboko losem prześladowanych w Iranie chrześcijan i zretweetował wiadomość o ich pożałowania godnym losie.

B1nXkKYIEAAD_-R

Traf jednak chciał, że zdjęcie ilustracyjne nie przedstawia bynajmniej chrześcijan, lecz gejów straconych w Iranie. Nie omieszkałem o tym wspomnieć byłemu panu ministrowi, licząc że okaże podobne współczucie dla ludzi prześladowanych ze względu na orientację seksualną.

Bez tytułu

Niedługo później tweet o prześladowaniach zniknął z profilu pana ministra i został zastąpiony innym, o podobnej tematyce, lecz bez niebezpiecznego zdjęcia.

Bez tytułu2

Zastanawiam się, jak to jest z tymi chrześcijańskimi wartościami. Chodzi o ochronę prześladowanych, czy o ochronę swoich?

P.S. Nizszaforma ćwituje, a także ma minireprezentację na fejsie

Advertisements

4 thoughts on “O tym jak Polaczek wzruszył się losem prześladowanych i jak zaraz mu przeszło

  1. Gdyby Polaczek przyznał, że geje są prześladowani to musiałby uznać siebie za prześladującego a tego jako wygodnie samooszukujący się katolik nie jest w stanie przetworzyć – natychmiast się przegrzewa.

    Liked by 2 people

  2. Niezła uwaga. Pewnie się tego nie spodziewał.

    Co do wartości, części chrześcijan przekazujących takie wieści wcale nie musi chodzić o ratunek, o ochronę, o lepszą przyszłość dla prześladowanych, może chodzić tylko o to, że chcą się pozachwycać nad tym, że ktoś cierpiał, że się poświęcił, że torturowany i pod groźbą śmierci nie wyrzekł się wiary. Taka postawa osoby prześladowanej jest już wartościowa. Chrześcijanin może po prostu sobie podziwiać taką osobę. Kto wie jaka jest intencja.

    Polaczek i jego reakcja to już trochę swoją drogą. Dlaczego nie pochylił się nad prześladowanymi, kiedy dowiedział się, że chodziło o orientację seksualną? Może nawet uważa, że to złe, że zabijanie to przesada, ale z powodów politycznych nie chce stanąć po stronie homoseksualistów. Ale dla niego to może być niestety taka sytuacja, w której jeden jego wróg likwiduje innego jego wroga. W tym nie będzie przeszkadzał.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s