Czy kościół wyleczy się z leczenia homoseksualizmu?

Natknąłem się ostatnio na artykuł Przyczyny skłonności homoseksualnych i ich leczenie pióra ks. Mieczysława Piotrowskiego TChr. Nie będę z nim rzecz jasna polemizować, jednak jego lektura obudziła we mnie wciąż żywe wspomnienia. Mianowicie, kiedy w końcu zdecydowałem się powiedzieć ultrakatolickiej rodzinie o moim nieodwracalnym homoseksualnym zranieniu (planowałem wspólne życie z obecnym mężem), zostałem dosłownie zasypany katolicką literaturą przedmiotu – kto się tym nie interesował (lub nie został jak ja zmuszony do zainteresowania) nie zdaje sobie sprawy jak bardzo jest obszerna. Odkurzyłem więc dolną półkę. Poniżej klikalna mini-galeryjka.

Zasadniczo narracja we wszystkich pozycja jest podobna: homoseksualizm to zranienie, objawia się niedojrzałością psychiczną i wielkim głodem miłości, ale poprzez odpowiednio prowadzoną terapię i zawierzenie można z tego bagna się wydostać. Na prostą.

Uczciwość nakazuje przyznać, że autorzy Męskiej rozmowy po 10 latach zrewidowali nieludzki pogląd o leczeniu homoseksualizmu i wydali kolejną książkę pt. Wyzywająca miłość. Oczywiście nadal, jak przystało na chrześcijan, traktują gejów z szacunkiem, współczuciem i delikatnością (co dla mnie oznacza: jak osoby w jakimś sensie chore czy niepełnowartościowe). Biorąc jednak pod uwagę wszechobecne zaślepienie panujące w polskim kościele, otwarte wycofanie się z tezy o konieczności leczenia gejów, przyznanie że to leczenie było krzywdzące, a także stawianie pytań o miejsce gejów w kościele sprawia, że panią Jabłońską i pana Gabrysia należy traktować z szacunkiem. A pewnie i z delikatnością i współczuciem, bo Bóg jeden raczy wiedzieć co ich czeka we wnętrzu tej organizacji.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s