Niższa forma człowieczeństwa

Mnóstwo agresywnych bredni słyszałem z ust rozmaitych prominentnych przedstawicieli polskiego Kościoła katolickiego, jednak to co przeczytałem wczoraj zmobilizowało mnie do napisania tej notki (a więc i do ekspresowego założenia niniejszego blogaska). Dziękuję ci, księże profesorze Oko.

W znakomitym jak zwykle wywiadzie udzielonym wpływowemu katolickiemu medium, przedstawiciel instytucji zaufania publicznego, strzegącej wartości leżących u podstaw porządku społecznego mówi m.in. tak:

Taki styl życia prowadzi do rozpadu głębszych relacji międzyludzkich, człowiek traci zdolność do trwałego związku, nie może więc liczyć na wsparcie w kryzysie, pomoc w razie problemów. Sam redukuje się do niższych form człowieczeństwa, staje się maniakiem seksualnym, nie rozwija w sobie wyższych sfer duchowych. 

Oczywiście, Oko to szczwany lis i w razie czego powie, że odnosi się do konkretnego stylu życia, nie do poszczególnych osób, ale przekaz który ma odebrać czytelnik jest jasny.

Geje to podludzie.

Niższe formy człowieczeństwa

Więcej o niewątpliwej degradacji mężczyzn z ilustracji powyżej można przeczytać tu.

Szczególną ironią losu jest fakt, że ci sami ludzie określają mianem chorego maleństwa ciężko uszkodzone, bezmózgie płody, które pojawiły się na świecie w wyniku ich okrutnych manipulacji.

Chore Maleństwo, pełnia człowieczeństwa

By ironia stała się piętrowa, przypomnijmy że stosunkowo niedawno matkę chorego maleństwa oskarżono by o spółkowanie z diabłem, a przyszło ono na świat i jest utrzymywane przy życiu dzięki niebywałemu postępowi nauki i medycyny. Tak jest, dzięki medycynie konwencjonalnej, a nie darom z bożej apteki, takim jak zioła ojca Klimuszki i Hildegardy z Bingen.

 

Advertisements

One thought on “Niższa forma człowieczeństwa

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s